A Ty, kim chcesz być jak dorośniesz?

Na to pytanie odpowiadali sobie uczestnicy II zjazdu Centrum Edukacji Heweliusz w Pałacu w Pakosławiu.

Młodzież z subregionu leszczyńskiego, która zgłosiła swój udział w Heweliuszu spędziła intensywną sobotę pod okiem trenerów 5 różnych specjalizacji: Architekt, Biotechnolog, Ekonomista, Logistyk oraz Menadżer projektów. Każde odbywały się równolegle, od rana, w pięknych przestrzeniach Pałacu w Pakosławiu. Młodzież podzielona na grupy danej specjalizacji podczas tego pierwszego, kierunkowego spotkania poznała bliżej swoich trenerów, a co za tym idzie – specyfikę konkretnej profesji. Warsztatowa formuła spotkania pozwoliła na to, by zapoznać się z atrybutami konkretnego zawodu – począwszy od ołówka architekta, skończywszy na małym, przenośnym laboratorium biotechnologa.

Nie sposób znaleźć klucz, według którego młodzież decydowała o wybranej specjalizacji – część z nich pragnie spróbować czegoś nowego, pozostali – chcą przekonać się, czy wybrany kierunek studiów „to jest to”. Zadania przygotowane przez prowadzących częściowo stanowiły dla młodzieży wyzwanie, ale też ogromną przyjemność. Jak często mają szansę, by  badać i testować np. właściwości drożdży? Czy są świadomi, jak ważna jest dla menadżera projektów umiejętność… gry w karty?

Centrum Edukacji Heweliusz to przestrzeń dla młodych ludzi, w której nie tylko uczą się nowych umiejętności, nie tylko poznają specjalizację – to miejsce, w którym sprawdzają, popełniają błędy i improwizują. Heweliusz pozwala na samodzielność oraz łączenie kilku zainteresowań, by znaleźć zawód swoich marzeń. Uczy nieszablonowego myślenia – poza standardami.

Organizatorem tej edycji jest Stowarzyszenie Centrum PISOP, Mecenasem – Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda. Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Duda Holding.

Z uczestnikami widzimy się po feriach, 6 lutego – także w sobotę w Pałacu w Pakosławiu!