Doświadczenie

Centrum Edukacji Heweliusz jest autorskim projektem Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP, które od 15 lat wspiera organizacje pozarządowe, jednostki  administracji publicznej oraz inicjatywy podejmowane na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego w Wielkopolsce.

Od 2006 roku Centrum PISOP wpisane jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu (nr ew. 2.30/00079/2006). Szkolenia Centrum PISOP uzyskiwały także akredytacje Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Stowarzyszenie stawia na formę praktycznych, warsztatowych zajęć, prowadzonych przez fachowców. Przeprowadziło ponad 800 dni szkoleń, w których wzięło udział ponad 4000 osób.

Eksperci Centrum PISOP postanowili wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w organizacji szkoleń w przygotowaniu oferty zajęć dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Celem takiej edukacji jest rozbudzanie pasji do nauki w danej dziedzinie oraz rozwój przedsiębiorczości i postaw obywatelskich. Programy metodyczne opracowała grupa fachowców oraz praktyków z danej dziedziny. Wierzymy, że tak opracowany program wniesie nową jakość i pomoże młodym Kursantom znaleźć wymarzoną ścieżkę zawodową.

 

 

pisop_logo