Pierwsze zajęcia za nami

Leszczyńską edycję Centrum Edukacji Heweliusz uznajemy za otwartą! W sobotę 19 grudniu w Pakosławiu odbyły się pierwsze zajęcia dla młodzieży.

Spotkanie zainaugurowały dwie Panie – Bogna Duda Jankowiak Przewodnicząca Rady Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda oraz Ewa Gałka Prezeska Zarządu Centrum PISOP. W swoich wystąpieniach obie Panie przekonywały, jak ważny jest wybór studiów oraz znalezienie i rozwijanie pasji w swoim życiu. W drugiej części spotkania Justyna Schaefer – Kurkowiak – koordynatorka Centrum Edukacji Heweliusz opowiedziała o powstaniu Centrum oraz przedstawiła plan leszczyńskiej edycji. Następnie młodzi ludzie wzięli udział w pierwszych zajęciach:

– warsztatach z coachingu, które prowadziły Małgorzata Trybuś oraz Monika Kawczyńska

– warsztatach z przedsiębiorczości prowadzonych przez Annę Zawalską i Olgę Stefko.

Kolejny zjazd odbędzie się 9 stycznia. Wówczas uczestnicy będą już pracować w swoich grupach specjalizacyjnych tj. architekt, biotechnolog, ekonomista, logistyk, menadżer projektów.

W sumie do leszczyńskiej edycji Centrum Edukacji Heweliusz zgłosiło się 69 osób – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Są wśród nich stypendyści Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda, wolontariusze wspierający działalność organizacji pozarządowych, uczniowie, którzy chcą odpowiedzieć sobie na pytanie co chcą robić w życiu. Zajęcia odbywają się w Pakosławiu, raz w miesiącu od grudnia 2015 r. do marca 2016 r.

Organizatorem leszczyńskiej edycji Centrum Edukacji Heweliusz jest Stowarzyszenie Centrum PISOP, Mecenasem – Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda. Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Duda Holding.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z pierwszego zjazdu!