Prowadzący

Ewa Gałka
Tematyka zajęć: Menadżer projektów
Menadżerka, liderka i animatorka licznych inicjatyw społeczno-gospodarczych na rzecz rozwoju lokalnego, regionalnego – nie tylko w Wielkopolsce. Od 13 lat zarządza Centrum PISOP, jedną z największych organizacji pozarządowych w Wielkopolsce, wspierającą lokalne organizacje i instytucje. Członkini zarządu Sieci SPLOT. Autorka innowacyjnego Modelu Zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym BINGO. Autorka lub współautorka kilkunastu publikacji na temat sektora pozarządowego, przedsiębiorczości społecznej, ewaluacji, standaryzacji, pracy metodą projektową i funduszy Unii Europejskiej. Redaktor naczelna Opiniotwórczego kwartalnika o społecznej odpowiedzialności biznesu – As Biznesu. Autorka i współautorka kilkudziesięciu projektów a także ich realizatorka. Wieloletnia asesorka i ekspertka oceniająca projekty o dofinansowanie ze środków prywatnych i publicznych, w tym Unii Europejskiej. Absolwentka Zarządzania i marketingu na Politechnice Poznańskiej w Poznaniu, kierunku Audyt strategiczny w instytucjach publicznych i prywatnych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii ewaluacji na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Prywatnie zafascynowana wyprawami związanymi z poznawaniem innych kultur i obyczajów.

Małgorzata Trybuś
Tematyka zajęć: Coach
Pedagog, terapeutka, trenerka asertywności, coach. Od 1999 roku pracuje z młodzieżą jako pedagog i realizatorka warsztatów z zakresu rozwijania kompetencji miękkich. Trenerka osób dorosłych w szczególności nauczycieli, w zakresie wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju osobistym. Uczestniczka licznych szkoleń z zakresu doradztwa zawodowego oraz treningu interpersonalnego. Współautorka programu „Strategie Bezpieczeństwa” promującego rozwój kompetencji miękkich jako czynnik w profilaktyce zaburzeń zachowania. Warsztat pracy opiera przede wszystkim na indywidualnym podejściu do rozwoju i warsztatowym wspieraniu kompetencji psychospołecznych. Interesuje się psychologią, fascynują ją podróże i muzyka klasyczna.

Monika Kawczyńska
Tematyka zajęć: Coach

Akredytowany coach IFC, trener, mentor. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza -Filologia Polska, Uniwersytetu Warszawskiego – Audyt Strategiczny oraz Wyższej Szkoły Bankowej – Coaching. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania ludźmi, głównie w procesach usprawnienia komunikacji wewnętrznej w firmie oraz oceny i rozwoju pracownika. Pracuje jako trener kompetencji menedżerskich. Bardzo bliskie są jej aspekty rozwoju pracownika w organizacji. Od 2009 roku pełni funkcję audytora, współpracuje z firmami, instytucjami na terenie całego kraju. Kocha sport, fotografię oraz podróże. Jej znakiem rozpoznawczym jest promienny uśmiech i wiara w to, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce! Specjalizuje się w life coachingu, biznes coachingu oraz coachingu sportowym.

Dagmara Leśniak
Tematyka zajęć: Biotechnologia
Doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W swojej pracy realizuje zagadnienia biotechnologii środowiskowej, a dokładniej przetwarzania produktu odpadowego jakim jest glicerol do używanego w przemyśle chemicznym 1,3-propanodiolu, który jest składnikiem farb, klejów, lakierów i tworzyw sztucznych. Absolwentka Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Corocznie prowadzi warsztaty w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki z tematyki mikroorganizmów występujących w żywności. Jej zainteresowania obejmują fascynujący świat mikroorganizmów przeżywających różne ekstremalne warunki panujące na Ziemi i w kosmosie. Prywatnie nałogowo ogląda filmy fabularne i dokumentalne. Najbardziej lubi program „Jak to jest zrobione?” przybliżający procesy powstawania różnych rzeczy, od chleba, ogórka kiszonego i tabliczki czekolady do żarówki i silnika samolotowego. Na zajęciach z Biotechnologii chce pokazać uczniom fascynujący świat, którego nie widać gołym okiem – świat w którym pełno jest wirusów, bakterii i grzybów.

Paulina Worsztynowicz
Tematyka zajęć: Biotechnologia
Doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W pracy zawodowej koncentruje się na zagadnieniu profilaktyki zdrowia człowieka za pomocą żywności. Prowadzi badania naukowe obejmujące pozyskiwanie z serwatki oddziałujących pozytywnie na zdrowie peptydów. Serwatka to odpadowy produkt po produkcji sera twarogowego z mleka, a peptydy z niej otrzymane mogą mieć właściwości antynowotworowe, antymiażdżycowe oraz odmładzające. Zaangażowana w prowadzenie warsztatów w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki z tematyki mikroorganizmów występujących w żywności. Naukowo zainteresowana możliwością wykorzystywania enzymów bakteryjnych nie tylko do produkcji ciekawych użytecznie bioproduktów. Weekendami buszuje w kuchni, wypieki są jej ulubionym zajęciem. Na zajęciach z biotechnologii pokaże uczniom rzeczy codziennego użytku otrzymane dzięki współpracy człowieka z mikroorganizmami.

Sylwia Chudy- Leśnik
Tematyka zajęć: Architektura
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej w dwóch zakresach: Edukacji Artystycznej i Malarstwa. Od 2008 r. współpracuje z Muzeum Narodowym w Poznaniu, gdzie współprowadzi kurs rysunku i malarstwa dla dorosłych. Od 2009 r. związana z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Prowadzi autorską pracownię plastyczną tARTak. Realizatorka licznych warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Autorka publikacji w obszarze sztuk pięknych. Prywatnie lubi zwiedzać, poznawać i odkrywać nowe miejsca i zdarzenia. Miłośniczka Wrocławia oraz wypraw górskich w Karkonosze oraz Izery.

Anna Rzepka
Tematyka zajęć: Przedsiębiorczość
Psycholog, referent ds. doradztwa zawodowego. Absolwentka Psychologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polskiego Stowarzyszenia Trenerów NLP Psychologii Biznesu i Coachingu – NLP Training Design Specjalist w Warszawie. Na co dzień pracuje w Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży zajmuje się poradnictwem zawodowym indywidualnym dla uczniów szkół gimnazjalnych (diagnostyka i poradnictwo) oraz grupowym (seminaria informacyjne, warsztaty), organizacją: szkoleń, procesów naukowo-badawczych oraz współpracą z instytucjami zewnętrznymi. Posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dotyczących: technik uczenia się, samopoznania, zawodoznastwa, technik radzenia sobie ze stresem oraz zasad pisania dokumentów aplikacyjnych. Prowadziła zajęcia planowania kariery zawodowej dla młodych mam, które przerwały naukę w projekcie „Mamo Wróć do szkoły”, współfinansowanym przez EFS i Radio Merkury. Koordynator młodzieżowego projektu o przedsiębiorczości „GPS przedsiębiorczego ucznia”. W pracy wykorzystuje baterie testów doradztwa zawodowego (test B.B.T. Achtnicha; WKP; Kwestionariusz Bergera i inne) i personalnego koszyk zadań Assessment Centre. Równolegle współpracuje z zewnętrzną firmą doradztwa personalnego. Prywatnie miłośniczka sportów zimowych oraz domowych zapraw.

Olga Stefko
Tematyka zajęć: Ekonomia, Przedsiębiorczość
Adiunkt w Katedrze Ekonomiki Przedsiębiorstw Agrobiznesu na Wydziale Ekonomiczno – Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy naukowo – dydaktycznej jak również we współpracy z praktyką. Ma za sobą mi.in. przygotowanie koncepcji zmian organizacyjnych, marketingowych i finansowych wspierających rozwój i podnoszących konkurencyjność rynkową Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw w Środzie Wielkopolskiej sp z o.o., określenie możliwości wejścia na nowy rynek i rozszerzenia dotychczasowej działalności o obsługę podmiotów wchodzących w skład przemysłu spożywczego dla Kancelarii Windykacyjnej oraz przygotowanie innowacyjnych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo wytwarzanych produktów dla osób z alergią pokarmową przez CELIKO SA. Zajęcia ze studentami prowadzi w ramach takich przedmiotów jak: analiza ekonomiczna, zarządzanie płynnością finansową i biznesplan. Prywatnie miłośniczka kotów, haftu, tańca i prezes Fundacji Ludzi z Pasją.

Andrzej Klimek
Tematyka zajęć: Logistyka
Wykładowca w Katedrze Zarządzania Produkcją i Logistyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy naukowo–dydaktycznej, a także duże doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem produkcją i logistyką. Pełnił funkcje menadżerskie w wielu spółkach, pracował m.in. w OT Logistics S.A., H. Cegielski – Poznań S.A., STOMIL – Poznań S.A. Przygotował i wdrożył w przedsiębiorstwach rozwiązania z zakresu zarządzania strategicznego, optymalizacji procesów zarządzania produkcją i systemami logistycznymi. Prowadzi ze studentami zajęcia z takich przedmiotów jak: logistyka, logistyka dystrybucji, logistyka produkcji i zaopatrzenia, organizacja produkcji i logistyki w przemyśle samochodowym. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, miłośnik literatury sensacyjnej i polskich Tatr.